THE AWEKENING and THE STRUGGLE

8. listopadu 2010 v 16:25 | Nicol*
tvd-vampire-diaries.blog.cz


Awekening>> Probuzení
~ Probuzení ~
Hned na začátku se seznamujeme s hlavní hrdinkou Elenou, královnou střední školy, té "po které všichni kluci touží a holky chtějí být jako ona" tak přesně toto naleznete v knize, ze začátku je mi Elena jejím chováním dokonce i docela nesympatická, přeci jen kdo by měl rád holku, o které často můžete soudit, že si neváží ani nejlepších přátel, dobře nedávno jí zemřeli rodiče, proto nad tím jen přivřeme levé oko, však ona se snad vzpamatuje. Nyní na scénu přichází Stefan, okouzlující kluk, kterého Elena prostě musí mít, co na tom, že již má nějaké to století a někdy by jí nejraději vysál krev, on se však chová odtažitě a snaží si jí udržet od těla co nejdál. Eleně se dokonce ještě zdá, že o něj musí bojovou s Caroline, která se jí neustále snaží šlapat na paty a sebrat jí její královský titul. Bonnie, Meredith a dokonce i bývalí Eleny přítel Matt, jsou tu však stále pro ni a hodlají jí ve všem pomoci. V městečku se objeví záhadné útoky, které má podle obyvatel na svědomí divoké zvíře. Po jednom večírku se Elena ocitne na hřbitově spolu se školními "pijáky", přičemž si jeden z nich, Tyler, prostě usmyslí, že Elenu musí mít, náhle se tu však objeví Stefan a Tylerovi pěstmi vysvětlí jak se má gentleman správně chovat. Elen po Stefanovi žádá vysvětlení proč jí tak strašně nenávidí, jak to už bývá skončí scéna polibkem a úžasem obou dvou... Podle mě se právě v této chvíli příběh teprve opravdu rozjiždí, Elena je v tuto chvíli už i dost příjemná holka a právě nyní se už jen stěží od knihy odtrhnete, dozvídáte se spoustu zajímavých věcí o tom co vlastně dělá Stefana Salvatora tím záhadným Stefanem a proč má takové rozepře s bratrem Damonom, rozhodně velice zajímavý záporák, bez kterého by to nebylo ono. Pokud máte v oblibě upíří romány, rozhodně si to přečtěte litovat nebude a i kdyby vás to nakonec tolik neupoutalo, 250 stran není při nejmenčím takové strašné plýtvání času ;)

Struggle>> Souboj
~ Souboj ~
Byla jsem poměrně mile překvapená, po prvním díle jsem nečekala že by tenhle mohl být lepší, ale on byl a tak je mi teď až trochu líto že jsem Upíří deníky na takovou dobu zatratila, asi jsem se neměla tím prvním dílem nechat tak odradit. Elena která dříve neoplívala zrovna dvakrát milou náladou se nám opravdu změnila, můžeme za to poděkovat Stefanovi - ach ano ještě že ho máme - Elena tedy přestává myslet jen na sebe a začíná se zajímat i o lidi, kteří jí vždy pomáhali. Sama se však odvrací od pozice populární princezny školy - může za to opět Stefan i když rozhodně nechtěně. Větší prostor zde získává i Damon, který se v prvním díle objevil jen jako pouhý stín a lehký vánek vířící vodu, zde však vystupuje jako pořádný tajfun a pořádně provane dosud poklidné městečno Fell's Church a Eleně se navíc točí hlava kolem, i když si to nechce přiznat Damon má v sobě něco co jí přitahuje, ale co když za to mohou jen jeho Síly? Kdyby jen již dříve věděla jak důležitou roli v tomto dění bude mít ještě její deník...
Prvnímu dílu chyběla taková ta hlavní napínavá šťáva, L. J. Smith se jí tedy rozhodla alespoň napasovat do tohoto dílu a udělala dobře, stále tedy musím trvat na tom, že seriálová zápletka mě oslovila mnohem více, ale i tak je velmi příjemné přečíst si něco jako je "Souboj" a příznivce seriálu to určitě neurazí - můžeme to brát jako takový jiný odraz - co kdyby to všechno bylo jinak. Konec je poté stejně jako u prvního dílu otevřen tomu dalšímu s jedním tajemným zádrhelem, který Eleně na věky změní život.


Zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama